Praktické informace Disneyland Paříž

Paříž... město, které vás okouzlí!

Přidejte ke svým nezapomenutelným zážitkům z Disneylandu také návštěvu nedalekého centra Paříže. Paříž, která je symbolem elegance a životního stylu, vás okouzlí nádhernými historickými stavbami, kulturním životem a svou zvláštní atmosférou.

Centrum Paříže je z Disneylandu velmi lehce dosažitelné. Jen 35 minut jízdy vlakem. Jednoduše nasednete na vlak RER A, který vás doveze přímo do centra. Vlakové nádraží je přímo u vchodů do parků. Na informacích si zakoupíte zpáteční jízdenku za cca 13,65 EUR (dětská 6,7 EUR). Jen s malým cenovým rozdílem je k dispozici jízdenka, na kterou můžete neomezeně využívat metro v centru Paříže v zóně 1. K jednotlivým památkám se pak můžete přemístit metrem, to oceníte hlavně při cestě s malými dětmi.

Výlet do Paříže můžete podniknout vlakem nebo vám můžeme zajistit výlety do Paříže autobusem. V nabídce jsou 3 typy výletů.

Paris Discovery – 1 denní neomezená jízdenka na veřejnou dopravu RATP, návštěva muzea Louvre a hodinová panoramatická plavba po řece Seine s  anglickým audio průvodcem. Každý den kromě úterý.

Magical Day tour of Paris – 1 denní výlet - doprava autobusem, návštěva druhého patra Eiffelovi věže, plavba po řece Seine, v autobuse a během plavby je k dispozici anglický audio průvodce. Autobus odjíždí od hotelu Disney's Hotel New York každý den v 9:45 hod a vrací se v 6:30 v závislosti na hustotě dopravy.

Paris in the evening – Paříž v noci – večerní návštěva hlavních památek autobusem s anglickým audio průvodcem, autobus odjíždí od hotelu Disney's Hotel New York každé úterý, čtvrtek a sobotu n ve 20:00 hod a vrací se v půlnoci v závislosti na hustotě dopravy.


Památky, které v Paříži doporučujeme navštívit


Eiffelova věž

Bez Eiffelovi věže by Paříž nebyla Paříží. 300 m vysoký symbol byl dlouho nejvyšší stavbou světa. Kovová konstrukce, kterou postavil Gustave Eiffel u příležitosti 100. Výročí francouzské revoluce a Světové výstavy v roce 1889, byla z počátku velice sporná. Původně měla věž stát pouze 20 let. Kvůli svému významu jako meteorologická stanice a později pro zajištění letové bezpečnosti a jako rozhlasová a televizní stanice i jako symbol Paříže, kterým se postupem času stala, nakonec zůstala zachována.

Denně 9.30-23hod. / 19.6.-23.8. 9-24hod. / schodiště do 18hod případně do 24hod.
Výtah / schody 1 patro: 4,20/3 Eur / 2. Patro 7,70/4,20 Eur / 3.patro 11/6 Eur.


Arc de Triomphe

Na působivé vizuální ose mezi malým a velkým obloukem La Defénse se tyčí 50m vysoký symbol, který vytvořil Jean Francois Chlagrin podle antického vzoru na Place Charles de Gaulle, známém také jako Place de l´Étoile (náměstí Hvězdy). Oblouk je pilířem historické osy vycházející od Louveru. Poté, co Napoleon zadal stavbu v roce 1806 na počest své “velké armády” a jejího vítězství v bitvě u Slavkova, trvala její stavba ještě 30 let.

Denně duben – září 10-23hod. / říjen – březen 10-22.30hod. / 8 Eur


Avenue des Champs – Elysées

Údajně nejkrásnější třída světa, která byla zahradní tržnicí až do roku 1616, kdy se Marie de Medici rozhodla rozšířit o stromovou alej. Mezi Vítězným obloukem a Place de la Concorde se často pohybují především turisté. Horní část je obklopena řetězci rychlého občerstvení a komerčními nabídkami, o něco níže je ještě možné vysledovat nádheru Belle Epoque, kdy se třída budovala.


Museé de Louvre

Pro nejrozsáhlejší museum světa je potřeba promyšlené strategie k návštěvě. V Louvru je totiž možné obdivovat mnohem vice než jen ctihodné dámy jako, "Venuše Milóská, Mona Lisa od Leonarda da Vinci, nebo Krajkářku od Jana Vermeera", ale i egyptské a řecko-římské umění. I v případě, že byste se do muzea vůbec nechtěli podívat, vyplatí se alespoň si prohlédnout komplex budov Louvru, který se z pevnosti z 12. století vyvinul do nádherného renesančního palace.

St-po 9-18 hod. (St a pá do 21.45 hod.) vstupné 8,50 Eur (od 18 hod. 6 Eur)


Museé de Orsay

V prosvětlených sálech bývalého nádraží, které bylo v roce 1986 s velkým citem přestavěno do neuvěřitelně krásné podoby, jsou ve středu pozornosti malíři světla, impresionisté. Vedle nich je take možno vidět díla průkopníků moderny, jako byly Vincent van Gogh, Paul Gauguin a Paul Cézanne. Obrazy, sochy a sbírka uměleckých předmětů stejně jako dokumentace týkající se plánování města, filmového umění a umění plakátů zahrnují období 1848-1914, tedy epochu, která patří v dějinách umění k těm nejplodnějším.

Út-ne 9.30-18 hod. (ne od 9 hod., čt do 21.45 hod.) vstupné 7,50 Eur


Museé Picasso

Nádherně štukem zdobený palace Hotel Salé v Marais uchovává díky 251 obrazům, 160 sochám a 1500 grafikám, celkem více než třem tisícům různých prací, nejrozsáhlejší sbírku děl velkého mistra. Výstava je doplněna kusy z Picassovy osobní sbírky.

St-po 9.30-18 hod. (říjen-březen do 17.30 hod.) vstupné 6,70 Eur


Place des Vosges

Čtvercové náměstí o délce strany 140 m, které roku 1612 slavnostně otevřel král Jindřich IV. Jako Place Royale, je nejen jedním z nejstarších, ale zřejmě také architektonicky nejharmoničtějším náměstím ve městě. Všech 36 pavilónů, z nichž pouze dva pro krále a královnu jsou poněkud vyšší, je rámováno arkádovými ochozy, kde se nacházejí elegantní umělecké galerie a restaurace.


Jardin du Luxemburg

Nejznámější park v centru Paříže leží v blízkosti Sorbonnské university. Na připravených židličkách můžete lenošit na slunci, nebo pozorovat, jak děti ve velkém bazénu pouštějí lodičky. Park a sousedící palác nechala počátkem 17. stol. Postavit Marie Medicejská podle florentského vzoru a dnes je sídlem francouzského senátu.

Park se zavírá hodinu před západem slunce a otevírá se v létě od 7 hod. a v zimě od 8 hod.


Ile de la Cité

Říká se, že Ile de la Cité je srdcem Paříže. Zde se v dobách Římské říše usídlili „Parisii“, první zdejší obyvatelé. Levý břeh je jednou z  nejromatičtějších částí Paříže. „Rive gauche“ již dávno není pouze geografické označení, ale spíše životní styl. Zde také stojí klenot gotické architektury, katedrála Notre-Dame. Zatímco pravý břeh má tradičně spíše civilní ráz. Jsou zde kavárny a noční lokály a jeden z nejoblíbenějších pařížských parků, Lucemburská zahrada.


Notre Dame

Toto mistrovské dílo raně gotické architektury vzniklo mezi léty 1163 a 1345 na podnět biskupa Maurice de Sully a krále Ludvíka VII. Před dvěma tisíci lety stál na tomto místě římský chrám. Uvnitř pětilodního chrámu je místo až pro 10 000 lidí, chrámová loď je uvnitř dlouhá 130 m, široká 48 m a vysoká 35. V prostorách tohoto chrámu se uskutečnilo mnoho historických událostí včetně Napoleonovy korunovace. Z ochozu věží, vysokých 69 metrů, se otevírá nádherný výhled nejen na zlověstné chrliče chrámu, ale i na celé město.

Po-so 8.00-8.45, ne 8.00-19.45 hod. vstup zdarma / výstup na věž: duben-září denně 9.30-18.30 hod., říjen-březen denně 10.00-17.30 hod. vstupné 7,50 Eur.


Rue du Faubourg Saint-Honoré

Na této nikdy nekončící nákupní třídě jsou zastoupeny všechny proslulé domy – Armani, Chanel, Dior, Gucci, Hermes, La-eroix, Max Mara, Versace a další. Najdete se zde oblečení všech důležitých módních designérů, co potěší srdce ženy.


Montmarte

Tento kopec korunovaný bíle zářícím kostelem Sacké-Coeur, je viditelný z  dálky  mnoha míst ve městě. Kdysi v této oblíbené čtvrti umělců žilo a tvořilo nespočetně malířů. Dnes si umělci, kteří většinou nemají dostatek finančních prostředků, vysoké nájemné v této čtvrti již nemohou dovolit. V okolí stanice Blanche, ve vyhlášené čtvrti Clichy, se nachází nespočetně sexshopů. Uprostřed pak trůní věhlasný kabaret Moulin Rouge, který se svými tanečními představeními a revuálními programy patří k nejoblíbenějším turistickým cílům tohoto druhu.